Kelionių motyvatorius (vaikams)

Partner

Maipa, UAB

Project Skills

  • business & concepts
  • coding
  • design & art
  • education
  • environment
  • healthcare
  • media & communications
  • social science

Project Blog

The brief

Kelionės – tai proga vaikams ir jų tėvams pasisemti naujų įspūdžių, praleisti kartu daug kokybiško laiko, išgyventi įvairias emocijas. Neatsiejama kelionių dalis yra ilgi skrydžiai, kelionės automobiliu, autobusu... Kas keliauja su vaikais, tas žino, kad reikia būti labai kūrybingu ir išradingu norint sudominti vaikus, skatinti domėtis, judėti į priekį ir džiaugtis pačiu keliavimu ir pažinimu. Kaip motyvuoti vaikus keliauti arba nenuobodžiauti kelionės metu pasitelkiant technologijas, kurias naudodami sužinotų, patirtų, stebėtų ir gebėtų pažinti mus supančią aplinką, gamtos objektus, istorines vietas ir kt.?

The background

www.pamatykLietuvoje.lt - nuo 2016 balandžio Lietuvos keliautojams padedantis išsamiausias lankytinų vietų žemėlapis. Kaip informacijos ir idėjų šaltinį, šį žemėlapį jau atrado daugiau kaip 150 000 keliauti Lietuvoje mėgstančių žmonių. Šiemet atnaujintame žemėlapyje pateikiami visų Lietuvos turizmo informacijos centrų, regioninių ir nacionalinių parkų lankytinų vietų duomenys bei kitų šaltinių informacija. Kasdien pildomame žemėlapyje jau daugiau kaip 3000 objektų. Išsamiai aprašytų, su nuotraukomis ir svarbiausia su pažymėta tikslia vieta žemėlapyje. Be apžvalgos bokštų, pažintinių takų, dvarų, piliakalnių ir kitų objektų, žemėlapyje pateikiama informacija apie beveik 400 poilsiaviečių. Informaciją žemėlapyje lengvai randa ir populiariausių, madingų vietų ieškotojai ir tie, kurie ieško kažko unikalaus, kitų keliautojų dar neatrasto.

The problem

Kaip bekeliautumėte, ar važiuotumėte mašina, ar skristumėte lėktuvu, yra tam tikrų nuobodokų laiko tarpų, kai vaikams reikia tiesiog išsėdėti vienoje vietoje ar nieko įdomaus nevyksta. Ką daryti, kai viskas nusibosta ir per langą žiūrėti nebesinori? Komandai keliamas iššūkis yra sukurti vaikams skirtą programėlę (apps‘ą), kuri padėtų tėvams motyvuoti vaikus kelionėje, o kartu ir juos mokytų, skatintų būti dėmesingais. Tai galėtų būti įvairių užduočių rinkiniai (bendriniai) arba užduotys susietos su tam tikrais objektais, pažintiniais takais. Galimas sprendimas - aplikacija skirta vaikams būti dėmesingais ir mokytis džiaugtis keliavimo ir pažinimo procesu.