Kaip sujungti skaidrų ir neskaidrų polikarbonatą?

Partner

Elgama-Elektronika, UAB

Project Skills

  • business & concepts
  • design & art
  • engineering
  • environment
  • social science

Project Blog

The brief

Įmonėms, kurios naudoja įvairius plastikinius korpusus iš kelių dalių elektronikos įtaisams (pvz.: elektros skaitikliams) kyla klausimas, kaip skaidrią korpuso dalį (pvz.: indikatoriaus langelį) komponuoti su neskaidria korpuso dalimi. Kaip sujungti, kad sujungimas būtų nepralaidus dulkėms ir vandeniui bei elektrostatiniam išlydžiui?

The background

UAB "ELGAMA-ELEKTRONIKA" yra pirmaujanti elektroninių elektros skaitiklių gamintoja Baltijos šalių regione. Įmonė projektuoja, tobulina ir gamina didelę elektroninių elektros skaitiklių, skirtų buitinėms, komercijos ir pramoninėms reikmėms, įvairovę ir teikia sprendimus, susijusius su elektros energijos matavimu, kontrole ir valdymu. Taip pat, kartu su partneriais, įmonė siūlo išmaniąsias apskaitos sistemas, pritaikytas efektyviam energetinio sektoriaus įmonių darbui su energetinių resursų apskaita. Daugiau apie įmonę: https://www.elgama.eu/lt

The problem

UAB Elgama-Elektronika gamina elektros energijos skaitiklius, kurių neatskiriama dalis yra plastikinis korpusas. Šiuo metu skaitiklių korpusai liejami naudojant vieną formą ir yra skaidraus plastiko. Kartais dėl korpuso skaidrumo kyla problemų (pvz. į skaitiklį krentant intensyviems saulės spinduliams galimi optinės ryšio sąsajos sutrikimai),be to, skaidrus plastikas yra brangesnis už neskaidrų. Įmonė planuoja dalį skaitiklio korpuso plastiko pakeisti į neskaidrų, išlaikant tik tą dalį skaidrią, pro kurią matosi skaitiklio skystų kristalų indikatorius. Kaip efektyviai ir greitai sujungti dvi skirtingas (skaidrią ir neskaidrią) elektros skaitiklio korpuso dalis bei išlaikyti korpuso atitikimą keliamiems reikalavimams? Kokią technologiją parinkti, kad sujungti skaidrų ir neskaidrų polikarbonatą? Galimas sprendimas - parinkti technologiją ir gamybos įrangą, taikant kurią būtų galima efektyviai sujungti (suklijuoti, sulituoti, suvirinti…) skaidrų ir neskaidrų polikarbonatą. Technologija bei įranga turi būti šiuolaikiška ir lengvai pritaikoma našiai masinei gamybai, t.y., procesas turi būti lengvai automatizuojamas. Prie šio iššūkio kviečiame jungtis studentus, studijuojančius mechaniką, automatiką, medžiagų technologijas.