Fiziškai sunkius, pavojingus, ar tiesiog nuobodžius darbus perduodame robotams! |KAUNAS|

Partner

Rubedo sistemos, UAB

Project Skills

  • business & concepts
  • design & art
  • engineering
  • media & communications
  • social science

Project Blog

The brief

Žmogui vis dar tenka atlikti darbus, kurie yra jam nepatogūs: fiziškai sunkūs, pavojingi, ar tiesiog nuobodūs. Šiuolaikiniai dirbtinio intelekto ir kompiuterinio matymo pasiekimai sudaro sąlygas vis didesnę žmogaus atliekamų darbų dalį perduoti mašinoms (pvz. paslaugų robotams). Rubedo sistemos sukurta nepilotuojamų misijų (NM) technologija leidžia išplėsti įvairių operacijų (darbų, paslaugų) atlikimo autonomijos laipsnį (pašalinant žmogaus-operatoriaus įsikišimo poreikį), o taip pat – patogiai jas planuoti, stebėti ir valdyti.

The background

„Rubedo sistemos“ projektuoja ir integruoja inovatyvius mobiliosios robotikos ir kompiuterinio matymo sprendimus verslui – tiek standartinius, tiek vienetinius. Įmonė skiria daug dėmesio MTEPI veikloms, turi aukštos kokybės inžinerijos procesus (sertifikuota pagal ISO 9001, atitinka ISO 13485, ISO 14971, ir IEC 62304 standartus). Iššūkį pasirinkusius studentus įmonė supažindins su savo sukurta nepilotuojamų misijų (NM) technologija, pasidalins patirtimi kaip sekasi šią technologiją integruoti į oro uosto keleivių bagažo registravimo ir transportavimo sritį bei gynybos ir saugumo pramonę.

The problem

Rubedo NM technologijos pritaikymo spektras – labai platus: nuo žemės ūkio iki gynybos pramonės. Technologija gali būti integruojama į jau esančias sistemas arba pritaikoma konkretiems sprendimams. Kviečiame studentus burtis į komandą ir sugalvoti: koks šia technologija grįstas sprendimas galėtų būti patrauklus rinkoje; kokių savybių rinkiniu toks sprendimas turėtų pasižymėti?