Eisenos treniruoklis judėjimo negalią turinčiam vaikui

Partner

Vildoma, UAB

Project Skills

  • business & concepts
  • design & art
  • engineering
  • environment
  • healthcare
  • media & communications
  • social science

Project Blog

The brief

Lietuviai, UAB "Vildoma" konstruktoriai, sukūrė ir pagamino reabilitacinį eisenos treniruoklį EIK (www.eik-lt.eu), kuris padeda saugiai lavinti pusiausvyros laikymo gebėjimus, judesių koordinaciją, eiseną žmonėms, patyrusiems traumas, insultus ar kitus sveikatos sutrikimus. Kaip pritaikyti sukurto treniruoklio principus ir sukurti eisenos treniruoklio dizainą judėjimo negalią turintiems vaikams?

The background

UAB „Vildoma“ Lietuvos rinkoje veikia jau 21 metus. Įmonė tiekia bei aptarnauja žinomų gamintojų laboratorinę įrangą, o nuo 2010 metų vysto ir mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) veiklą. Aktyviai bendradarbiaudama su mokslininkais ir medicinos darbuotojais įmonė sukūrė ir užpatentavo unikalų eisenos treniruoklį „EIK“. 2014 metais eisenos treniruoklis „EIK“ įregistruotas Valstybinėje akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyboje ir pradėta serijinė įrenginio gamyba.

The problem

Dažniausia vaikų judėjimo negalios priežastis - cerebrinis paralyžius. Tai - raidos sutrikimas, pasireiškiantis kūno padėties, judėjimo ir pusiausvyros sutrikimais, atsiradusiais dėl smegenų dalių, kontroliuojančių raumenų veiklą ir valingus judesius, pažeidimo. Trims iš 1000 - tiek gimusių naujagimių išsivysčiusiose Vakarų šalyse diagnuozuojamas šis įvairaus sunkumo laipsnio judesio sutrikimas. Cerebrinis paralyžius nepagydomas. Šis sutrikimas neišmatuojamas išbandymas ir vaikui, ir jo šeimai. Jis lieka visam gyvenimui, bet jo sunkumo laipsnis keičiasi, jei vaikas yra gydomas ir reabilituojamas. „Padėk man, kad aš pats galėčiau padaryti, tai ko dabar negaliu atlikti“ – pagrindinis vaiko su cerebriniu paralyžiumi gydymo principas. Iššūkis - pritaikyti sukurto treniruoklio „EIK“principus ir sukurti eisenos treniruoklio dizainą judėjimo negalią turintiems vaikams. Svarbu, kad treniruoklis būtų pritaikytas augančiam vaikui, patogus transportuoti, lengvai išsiardyti arba susidėti, neužimtų daug vietos (būtų galima naudoti namuose kasdienei reabilitacijai). Galimas sprendimas – prototipo brėžinys, iliustruojantis prietaiso konstrukciją, veikimo principus, dizainą. Kviečiami medicinos (reabilitacijos, kineziterapijos), psichologijos, pramoninio dizaino, mechatronikos, mechanikos, inžinerijos ir kt. studijų krypčių studentai.